nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Słonecznie

19°C

Kołobrzeg

Słonecznie

Wilgotność: 66%

Wiatr: 20 km/h

  • 19 Cze. 2019

    Zachmurzenie 26°C 18°C

  • 20 Cze. 2019

    Burze 26°C 17°C

A A A
XII Ogólnopolska Spartakiada Strzelecka

XII Ogólnopolska Spartakiada Strzelecka odbyła się w Kołobrzegu nie tylko na atrakcyjność miasta, ale również ze względów organizacyjnych. Związek Strzelectwa Sportowego po raz trzeci wybrał Klub Strzelecki „Kołobrzeg” do wykonania tego zadania.


Klub ma doświadczenie w organizowaniu dużych imprez, między innymi Mistrz. Województwa w strzelaniach z broni pneumatycznej czy branżowe Mistrzostwa Polski. Dzięki dobrym opiniom obserwatorów jak i trenerów oraz samych zawodników z poprzednich zawodów, do Kołobrzegu zawitali młodzi strzelcy z roczników 2003 - 2006. Na te prestiżowe zawody dla młodzieży zjechały najlepsze reprezentacje szkół głównie o profilach sportowych z różnych rejonów kraju. Wystartowało w sumie 86 dziewcząt i chłopców z Bydgoszczy, Białegostoku, Biedruska, Nysy, Kozienic, Gdyni, Lęborka, Siemianic a także reprezentacje z naszego województwa: Kołobrzegu, Szczecina, Koszalina, Goleniowa, Nowogardu, Rosnowa, Polanowa, Komarowa, Stępnicy.


Liczba zaangażowanych wraz z zawodnikami to ok 150 osób. Sam fakt obecności na zawodach najważniejszego sędziego w kraju czyli Przewodniczącego Kolegium Sędziów Pana Antoniego Kamińskiego świadczy o randze tych zawodów. Widać jak poważnie do zagadnienia być może przyszłej kadry narodowej podchodzi zarząd PZSS. Rozgrywane były konkurencje karabin chłopców i dziewcząt oraz pistolet chłopców i dziewcząt. Prowadzona była również klasyfikacja drużynowa w konkurencji pistoletowej i karabinowej. Padły nieoficjalne 4 rekordy Polski , co świadczy o wysokim poziomie zawodów. Najlepiej wypadli sportowcy z Bydgoszczy i Białegostoku.


Z Kołobrzegu wystartowało 9 osób: Gimnazjum nr 2 - (karabin) Weronika Rakieć, Klaudia Witkowska, Paulina Barańska, Klaudia Barańska oraz (pistolet) Martyna Szczęsna, Adrianna Szóstak. Szkoła Podstawowa nr 1 - (karabin) Dorian Maciejewski i Emil Spera. Szkoła podstawowa nr 7 - (karabin) Natalia Brelik. Najwyższe 6 miejsce z dobrym wynikiem uzyskał Dorian Maciejewski i on jako jedyny z Kołobrzegu zakwalifikował się do finału. (pierwsze 7 osób z każdej konkurencji do finału). W pistolecie Martyna Szczęsna była 8 i tylko jeden punkt jej zbrakło aby awansować do finału. Drużynowo dziewczęta z Gim 2 zajęły 6 miejsce. Wszyscy zostali przygotowani przez KS Kołobrzeg i trenerów Jacka Niewęgłowskiego i Henryka Stranca. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem pani prezydent Kołobrzegu Anny Mieczkowskiej.

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia