nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Możliwe opady deszczu

22°C

Kołobrzeg

Możliwe opady deszczu

Wilgotność: 63%

Wiatr: 4 km/h

  • 24 Sie. 2019

    Częściowe zachmurzenie 26°C 11°C

  • 25 Sie. 2019

    Słoneczny 27°C 15°C

A A A
Energa Kotwica Kołobrzeg vs WKK Wrocław 79:68

Udanie zadebiutował przed kołobrzeską publicznością Mariusz Karol. Oby była to zapowiedź zwycięstw oraz nowej jakości w wykonaniu naszej drużyny. Mecz rozpoczęliśmy w składzie Jakub Stanios, Szymon Ryżek, Jakub Zalewski, Daniel Grujić, Łukasz Bodych. Początek należał do Kotwicy, która nadawała ton i utrzymywała minimalną przewagę.


Na 3:47 do końca kwarty po rzucie za 3 pkt. Bartosza Ciechocińskiego WKK po raz pierwszy (i jak się później okazało ostatni) wyszło na jednopunktowe prowadzenie (14:15) Były to zarazem ostanie punkty wrocławian w tej kwarcie, a ich wypracowana przewaga utrzymywała się dokładnie przez jedną minutę i 33 sekundy – 6 kolejnych punktów zdobyła Kotwica, która na przerwę schodziła z 5 punktową zaliczką.


Drugą kwartę rozpoczęliśmy od punktów naszych wychowanków. Wpierw za 3 punkty trafił Gracjan Dobriański, a 30 sekund później swoje pierwsze punkty z gry w „dorosłej Kotwicy” zdobył Marcel Korolczuk. Odpowiedział za 2 pkt. najlepszy w tym dniu strzelec WKK Bartosz Ciechociński (18 pkt. w całym meczu). Na sześć minut do zakończenia drugiej kwarty po dwóch celnych osobistych Patryka Przyborowskiego trzeci raz w tym meczu osiągnęliśmy dziesięciopunktowe prowadzenie (31:21). Nie potrafiliśmy powiększyć naszego prowadzenia ponad te 10 punktów i jeszcze w tej kwarcie cztery razy dochodziliśmy na +10 (i tak zakończyliśmy kwartę [40:30])


Chyba w przerwie trener powiedział „dojedźmy Ich”, ponieważ po rozpoczęciu to my bardziej chcieliśmy zdobywać punkty, a nie przeciwnik. I tak po 40 sekundach i pięciu punktach Daniela Grujić prowadziliśmy już „piętnastakiem”. Tempo meczu „siadło” z powodu dużej ilości gwizdków arbitrów, lecz to nie przeszkadzało zawodnikom Kotwicy w sukcesywnym budowaniu przewag, i która na minutę i czternaście sekund do zakończenia trzeciej kwarty po celnych rzutach osobistych Korolczuka wynosiła już 24 punkty.


Tak duża przewaga usypia. I to było widać w grze kołobrzeskich koszykarzy w czwartej części meczu. Pierwsza seria punktowa przeciwnik to 9 punktów z rzędu pomiędzy pierwszą a czwartą minutą kwarty (68:57). Druga nastąpiła zaraz po niej między piąta a siódmą minutą przeciwnik rzucił kolejne osiem punktów z rzędu i zrobiło się niebezpiecznie (72:66). Na szczęście sprawy w swoje ręce wzięli najlepsi tego dnia na boisku zawodnicy Kotwicy (Griuć i Bodych), którzy „dociągnęli” okręt pod nazwą Energa Kotwica Kołobrzeg do szczęśliwego końca meczu.


Wielkim sukcesem naszych jest zatrzymanie najlepszego gracza przyjezdnych – Jakuba Patoka na 0 pkt., 6 zbiórkach, 1 asyście i 4 faulach – z nim na boisku Kotwica była lepsza od WKK aż o 22 punkty. Niestety żaden z „naszych” (no może oprócz wspomnianych wyżej pierwszych punktach z gry Korolczuka) nie osiągną swojego „kamienia milowego”, lecz przy odniesionym zwycięstwie nie ma to najmniejszego znaczenia. Teraz czeka nas półtora tygodnia przerwy na przygotowanie się do kolejnych dwóch meczów w naszej hali Milenium (13.02 z Polfarmexem Kutno i 16.02 z Elektrobud-Investment ZB Pruszków).


Energa Kotwica Kołobrzeg vs WKK Wrocław 79:68

(20:15 | 20:15 | 26:15 | 13:23)


Kotwica
: Daniel Grujić 18 pkt., Łukasz Bodych 18 pkt., Jakub Zalewski 9 pkt., Szymon Ryżek 7 pkt., Marcel Korolczuk 7 pkt., Przemysław Wrona 6 pkt., Patryk Przyborowski 5 pkt, Gracjan Dobriański 5 pkt., Jakub Stanios 4 pkt.,


WKK
: Bartosz Ciechociński 18 pkt., Jakub Koelner 15 pkt., Damian Pieloch 15 pkt., Dominik Rutkowski 6 pkt., Kamil Fiedukiewicz 6 pkt., Przemysław Malona 4 pkt., Michał Jędrzejewski 2 pkt., Tomasz Józefiak 2 pkt., Jakub Patoka 0 pkt., Łukasz Uberna 0 pkt.,

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia