• 22 Paź. 2018

Przelotne opady deszczu 12°C 8°C

A A A
Remisowo z Warszawą

Z wielkimi kłopotami, ale w końcu udało się zorganizować w kołobrzeskiej hali dwumecz, fazy play-out z szesnastą drużyną 1 ligi. I tak, jak Energi Kotwicy kłopoty z halą, tak i z przeciwnikiem nie było łatwo. W pierwszym ze spotkań, po dwunastu zmianach prowadzenia, dwunastoma punktami zwyciężyli gospodarze, pokonując w ostatniej kwarcie przyjezdnych 22:8.

Zawody rozpoczęte dość nerwowo przez oba zespoły, poukładali lepiej "Czarodzieje". Ich 20 asyst (KK 11), 8 przechwytów (KK 3) i tylko, co warte podkreślenia, 4 straty (KK 16), nawet przy niższej skuteczności punktów zdobywanych z gry, przyniosło oczekiwany sukces. Punkty po stratach przeciwnika dały wyraźną przewagę (19:4), więcej kołobrzeżanie rzucili spod kosza (40:24), no i doskonale sprawiła się nasza "ławka" (28:7). Przewag tych starczyło na zwycięstwo i choć nieliczni kibice stracili sporo nerwów, bowiem więcej minut i prowadzenia w meczu należało do mazowieckich graczy, skończyło się dobrze.

Gorzej, niestety było w sobotę (14 kwietnia), i mimo że tu dłużej prowadzili gospodarze, trzecia kwarta (przegrana 10:21) oraz końcowe chwile meczu zadecydowały o wyniku. Po doskonale rozpoczętej pierwszej kwarcie, w której już po kilku minutach Energa Kotwica prowadziła dziewięcioma "oczkami", coś się zacięło w grze miejscowych. Fakt; grali oni bez nominalnego rozgrywającego, Pawła Dzierżaka, kontuzjowanego w pierwszym meczu. Jednak nie jest to dostatecznym usprawiedliwieniem, dla drużyny, która w sezonie zasadniczym była zdecydowanie lepsza (13 zwycięstw, przy siedmiu warszawiaków) i posiada w swoim składzie zawodników mających również staż w ekstralidze.

Na rzuconych w swojej hali 8 "trójek", goście odpowiedzieli dwunastoma, z czego dwie wpadły dwie minuty przed końcem spotkania. Ich wykonawcą był mierzący 173 cm, Paweł Hybiak ( w meczu 5x3), zdobywca w tej kwarcie 10 "oczek". Kołobrzeżanie nie potrafili nic przeciwstawić żywiołowej grze przyjezdnych, ich szybkiej, twardej defensywie, ale i prostej grze w ataku. Swoją nieporadną obroną doprowadzali do rozpaczy przybyłych widzów. "Stołeczni" biegali, podwajając obronę i kiedy wydawało się, że są już w trzeciej kwarcie, kiedy Energa Kotwica doprowadziła dwukrotnie do pięciopunktowej przewagi, do bólu umęczeni, podkręcili jeszcze tempo, niwelując straty i wychodząc na prowadzenie, którego źle grający gospodarze nie potrafili im już odebrać. Zawiodła drużyna, choć niektórzy jej członkowie ze wszystkich sił starali się nadrabiać braki reszty.

Zawodnicy sami wiedzą, kto w tym meczu nie pomógł zespołowi, doprowadzając do dość trudnej sytuacji rozgrywkowej. Tym razem statystyki nie wyglądały już tak różowo. Przy równowadze w blokach, stratach, podobnych sumach zbiórek i asyst, przegraliśmy skutecznością ataku (w tym "trójki" 8:12), punktami ze strat (9:14) i szybkiego ataku (7:13). Przegraliśmy "głupimi" stratami i brakiem obrony i pomocy w niej. Tylko dwóch, momentami trzech graczy broniło dostępu do kosza i na nic nie zdały się wskazówki i krzyki z ławki. Więcej chyba w tym dniu wiedzieli na temat obrony kibice, niż niektórzy zawodnicy na parkiecie. Na własne życzenie, gracze kołobrzeskiego zespołu skomplikowali sobie sytuację, oddając przewagę parkietu w decydujących grach, do których dojdzie w Warszawie 21 kwietnia (godz. 15.00) i 22 kwietnia (godz. 18.00). Oczekując na nie, życzymy naszym powodzenia i powrotu z tarczą do Kołobrzegu.

Energa Kotwica Kołobrzeg - KK Warszawa 76:64
(21:17 | 13:20 | 20:19 | 22:8)

Energa Kotwica Kołobrzeg - KK Warszawa 66:72
(19:19 | 20:17 | 10:21 | 17:15)

Energa Kotwica
: D.Grujić 18 (2x3) i 16 (7 zb.), Ł.Bodych 13 (8 zbiórek) i 16 (7 zb.), M.Żmudzki 8 i 0, Sz.Rduch 8 i 3, D.Neumann 7 i 5, P.Dzierżak 6, P.Przyborowski 6 i 4, P.Pawłowski 4 i 11, G.Dobriański 3 i 3 , Sz.Ryżek 3 i 8, P.Bodych 0 i 0, P.Banachowicz