A A A
VIII Memoriał im. Romana Wysockiego

Memoriał im. Romana Wysockiego to nieoficjalne mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego. Była to już ósma edycja tego memoriału, którego gospodarzem był Kołobrzeg. Roman Wysocki był to zasłużony koszykarz, sędzia i trener, działacz sportowy, wieloletni prezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Koszykówki. Przed meczem z AZS Koszalin odbyła się również oficjalna prezentacja drużyny.

W finale Memoriału Romana Wysockiego rozgrywanego w Kołobrzegu koszykarze Kinga Szczecin pokonali AZS Koszalin 98:87. Wcześniej odbył się mecz o trzecie miejsce. Spójnia Stargard nie dała szans gospodarzom. Energa Kotwica Kołobrzeg tylko do przerwy toczyła wyrównany pojedynek. Szczególnie w trzeciej kwarcie goście poprawili skuteczność, którą dołożyli do solidnej defensywy. To sprawiło, że uzyskali 20 punktów przewagi i ostatecznie zwyciężyli 83:61.