A A A
Zawody pływackie - Szczecin i Gorzów

Najdłuższy weekend czerwca, 16-18.06.2017r., okazał się bardzo pracowity dla pływaków w całej Polsce, ponieważ w kilku miastach jednocześnie m.in. w Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim, odbyły się II rundy Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13- letnich. Rywalizacje przebiegały na pływalniach 25 metrowych.

Miejski Klub Pływacki Kołobrzeg reprezentowali podopieczni trener Katarzyny Krupiak, którą od pół roku wspiera trener Justyna Muracka. 12- latkowie startowali w Szczecinie, a 13- latkowie w Gorzowie Wielkopolskim. Znakomicie spisała się Gabriela Bednarska startująca w Szczecinie (12 lat), która w wyścigu na 100m stylem klasycznym uzyskała czas (1:28,69) co dało jej drugie miejsce i srebrny medal. Podczas wyścigu na 100m stylem motylkowym, Gabriela uplasowała się tuż za podium na 4 miejscu z czasem (1:21,47), a na 100m stylem dowolnym (1:10,86) i 200m zmiennym (2:52,23) rywalizację zakończyła na 5 miejscu.

W Gorzowie Wielkopolskim najlepiej, wśród kołobrzeskich 13-latków, spisała się Weronika Mrożek poprawiając swoje rekordy życiowe. Na 100m stylem dowolnym ( 1:00,90) zdobyła srebrny medal, a 200m grzbietem (2:26,93) o raz 400m dowolnym (4:41,51) uzyskała 4 miejsce i 5 na 100m grzbietem (1:09,41). Wspólnie z Weroniką Mrożek, drużynę MKP Kołobrzeg, reprezentowali: Małgorzata Mielcarek, która najwyżej uplasowała się w swoim koronnym stylu 10m motylem (1:13,91) na 10 miejscu oraz Bartłomiej Chmara i Antoni Żurowicz.

Dla zawodników tej kategorii wiekowej to pierwsze tak poważne zawody, kiedy został zagrany „Mazurek Dąbrowskiego”, wybrany poczet flagowy i wciągnięta biało-czerwona flaga na maszt. Te elementy uświadamiają powagę sytuacji i przysparzają wiele emocji, przygotowując zawodników do ich pierwszych Mistrzostw Polski w przyszłym roku.