organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
Nadwiślan Góra vs Kotwica Kołobrzeg 3:1

Nie udała się wyprawa na drugi koniec Polski piłkarzom Kotwicy Kołobrzeg. W 26 kolejce II ligi gościli oni na boisku Nadwiślana Góra czyli bezpośredniego rywala w walce o utrzymanie. Zawodnicy naszego zespołu przystąpili do tego meczu z wielką wolą zwycięstwa i już w pierwszych sekundach mogli objąć prowadzenie, niestety uderzenie Tomasza Bejuka z 18 metrów obronił bramkarz gospodarzy.

W 6 minucie spotkania po serii błędów w defensywie piłkarze z Góry za sprawą Przemysława Piwowarczyka strzelili pierwszą bramkę w tym meczu. Od tego momentu zespół gospodarzy oddał inicjatywę i skupił się na wyprowadzaniu kontrataków. Optyczna przewaga w posiadaniu piłki przez Kotwicę nie przełożyła się jednak na zmianę rezultatu, z kolei gospodarze zadali następny cios w 25 minucie. Uderzenie z rzutu wolnego na bramkę zamienił Damian Furczyk, fatalnie w tej sytuacji zachowali się kołobrzescy defensorzy którzy "rozeszli" się w murze i ułatwili zadanie strzelcowi. Mimo sytuacji z obu stron wynik do przerwy pozostał bez zmian i do szatni nasz zespół schodził przegrywając 2:0. Obraz w drugiej odsłonie meczu się nie zmienił, Kotwica nadal napierała a Nadwiślan wyprowadzał szybkie kontry. Po jednej z nich w 51 minucie Adam Setla ze stoickim spokojem wykończył akcję swojego zespołu, podwyższając wynik na 3:0.Nadzieje na uzyskanie korzystnego rezultatu wróciły 54 minucie gdy Mateusz Świechowski pięknym strzałem w okienko zdobył gola dla drużyny Kotwicy. Ostatnie 30 minut spotkania to bicie głową w mur przez piłkarzy z Kołobrzegu. Mimo kilku dogodnych sytuacji wynik już się nie zmienił i trzecia porażka z rzędu stała się faktem.

Podziękowania dla kibiców, którzy tradycyjnie pojechali za zespołem na tak daleki wyjazd i do końca wspierali swoją drużynę w walce o ligowe punkty. Sytuacja Kotwicy staje się coraz trudniejsza. W najbliższym meczu z Siarką Tarnobrzeg nasi piłkarze muszą wspiąć się na wyżyny i powalczyć o korzystny rezultat inaczej widmo degradacji bardzo głęboko zajrzy nam w oczy.

Nadwiślan Góra vs Kotwica Kołobrzeg 3:1 (2:0)

Przemysław Piwowarczyk - '6, Damian Furczyk - '25, Adam Setla - '51 - Mateusz Świechowski - '54

Nadwiślan: 18. Piotr Misztal - 22. Wojciech Jurek, 39. Tomasz Balul, 3. Mariusz Masternak, 2. Mateusz Wójcik - 21. Przemysław Piwowarczyk (89, 8. Daniel Gurbisz), 4. Michał Glanowski, 14. Tomasz Matysek (73, 16. Bartłomiej Wasiluk), 9. Damian Furczyk, 7. Adam Setla - 10. Dawid Retlewski (78, 33. Marcin Kocur).

Kotwica: 1. Bartłomiej Folc - 3. Kacper Chruściński (46, 20. Paweł Szutenberg), 18. Jakub Poznański, 6. Daniel Kokosiński, 19. Radosław Strzelecki - 10. Tomasz Rydzak (46, 11. Konrad Korczyński), 77. Mateusz Świechowski, 8. Michał Danilczyk, 17. Tomasz Bejuk, 7. Krzysztof Bułka (76, 4. Korneliusz Sochań) - 88. Damian Kugiel (68, 22. Maciej Ropiejko).

żółte kartki: Retlewski, Balul, Kocur - Danilczyk, Korczyński.
sędziował: Krzysztof Korycki (Warszawa).