nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Możliwe opady deszczu

22°C

Kołobrzeg

Możliwe opady deszczu

Wilgotność: 63%

Wiatr: 4 km/h

  • 24 Sie. 2019

    Częściowe zachmurzenie 25°C 11°C

  • 25 Sie. 2019

    Słoneczny 27°C 15°C

A A A
Koncert Baltic Neopolis Quartet i Aisa Ijiri (Japonia)

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z. Herberta, w miesiącu rozgrzewania serc na przekór zimowej aurze zaprasza na "Romantyczne brzmienia" zapisane w historii muzyki przez takich autorów jak S. Rachmaninov, R. Schumann, A. Dvorak.


Podczas koncertu w sali widowiskowej RCK Baltic Neopolis Quartet i japońska pianistka Aisa Ijiri zaprezentują muzykę z epoki romantyzmu, przepełnioną lirycznym i ekspresyjnym charakterem. Wypieki na twarzach słuchaczy pojawią się nie tylko za sprawą zimnego powietrza na zewnątrz, ale przede wszystkim rozgrzeje je do czerwoności muzyka, która zabrzmi podczas koncertu. Jesteśmy przekonani, że wspaniałe dzieła kameralne na trio oraz kwintet fortepianowy wprawią słuchaczy w niezwykle błogi nastrój.


Całości dopełni kunszt pianistki oklaskiwanej w prestiżowych salach koncertowych świata takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Sheldonian Theatre (Oxford) czy Kioi Hall (Tokyo) oraz muzyków tworzących Baltic Neopolis Quartet: skrzypków Emanuela Salvador i Łukasza Górewicza, altowiolistkę Emilię Goch Salvador i wiolonczelistę Roberta Dacko. W programie między innymi Trio elegijne c-moll nr.1 Siergieja Rachmaninowa oraz Kwintet fortepianowy E-dur op.44 Roberta Schumana.


Bilety na koncert w cenie: 40 zł (normalne), 30 zł (ulgowe) do nabycia w kasie RCK, ul. Solna 1 (tel. 94 35 249 49 w. 49). Zapraszamy 17.02.2019 r. o godz. 17:00!


Noty biograficzne:


Aisa Ijiri
to urodzona w Japonii wybitna pianistka. Absolwentka Royal College of Music w Sztokholmie, Guildhall School of Music & Drama oraz Royal College of Music w Londynie. Po debiutanckich koncertach w Tokio Opera City i Carnegie Hall została uznana jest za jedną z najwybitniejszych pianistek swojego pokolenia. Koncertuje od 15 roku życia i ma na swoim koncie ogromny dorobek artystyczny. Koncertuje na całym świecie. Regularnie występuje solo i kameralnie na wielu prestiżowych i międzynarodowych festiwalach m.in.: Kioi Hall (Tokyo), Izumi Hall (Osaka), Cadogan Hall, Sheldonian Theatre (Oxford) czy Kolarac Hall (Belgrade). Koncerty z artystką transmitowane są na całym świecie w najbardziej prestiżowych telewizjach takich jak BBC. W marcu 2017 roku artystka zadebiutowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Oprócz działalności koncertowej, Aisa ma na swoim koncie wiele nagrań i wydanych płyt. Zacięta pasja, szczególny talent oraz wyrafinowanie tworzą niezwykłą artystyczną osobowość pianistki. Obecnie Aisa jest oficjalnym Steinway Artist oraz dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Stowarzyszenia Piano Tokio.


Baltic Neopolis Quartet
powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków-solistów szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra – absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Londynie, Wrocławiu i Szczecinie. Pasją muzyków jest przede wszystkim klasyczny repertuar XX i XXI wieku, aczkolwiek ich indywidualizm pozwala zespołowi tworzyć i angażować się w niekonwencjonalne projekty artystyczne. Kwartet nie stroni od eksperymentów w przestrzeniach muzealnych, studiach radiowych, kościołach, budynkach przemysłowych i plenerach. Repertuar, który wykonuje Baltic Neopolis Quartet, cechuje odwaga, świeżość i pomysłowość w aranżowaniu wykonań najbardziej uznanych kompozytorów muzyki klasycznej i wykonawców muzyki rozrywkowej. Zespół wystąpił między innymi na: 42. Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Współczesnej Poznańska Wiosna Muzyczna (2013), Obchodach Roku Lutosławskiego w Pradze (2013), I Gorzowskim Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara (2013), Gaia International Music Festival w Portugalii (2015), XIX Festival Internacional Musica i Festa Massanassa w Hiszpanii (2015), letnich festiwalach w Rovinj i Umago Classica w Chorwacji oraz w Grecji (2016) czy na Malcie (2017). W 2017 roku zespół odbył z sukcesem tournée po Chinach i Japonii. Muzycy są regularnie zapraszani do współpracy studyjnej zarówno przy projektach teatralnych jak i rozrywkowych. Zrealizowali między innymi partie smyczkowe na płytach Joli Szczepaniak Baba Gada oraz Katarzyny Nosowskiej 8. Zespołowi dedykowane zostały dwa kwartety Piotra Klimka oraz II Kwartet smyczkowy Orestes Michała Dobrzyńskiego. Kwartet ma na swoim koncie dwa wydawnictwa płytowe: Kompozycje szczecińskie oraz Il Tramonto z sopranistką Joanną Tylkowską-Drożdż.

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia