nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

  • 03 Sty. 2019

    Breezy 3°C 0°C

  • 04 Sty. 2019

    Pochmurnie 6°C 0°C

A A A
Obrazowisko 5.0

Zapraszamy na kolejną, ostatnią w tym roku edycję Obrazowiska, czyli spektaklu wizualno - dźwiękowego, odbywającego się standardowo w RCK w Kołobrzegu. Zagrają: Wolne Pokoje, Grupa Etyka Kurpina oraz Pleq "Bartosz Dziadosz". Wizualiacje live: Maciek Jaciuk.


Wolne Pokoje to projekt otwarty na wszelkiego rodzaju eksperymenty muzyczne. Podstawę stanowią improwizowane dźwięki akustyczne preparowane na żywo za pomocą różnego rodzaju efektów analogowo-cyfrowych. Całość dodatkowo wypełniają uchwycone nagrania terenowe i różnego rodzaju zdarzenia akustyczne. W ramach Obrazowiska 5.0 dodatkowym elementem będą improwizacje wizualne.


Grupa Etyka Kurpina to solowy projekt Adama Frankiewicza, który posługuje się techniką kolażu audio z wykorzystaniem próbek wyciętych z taśm magnetofonowych, kaset VHS, starych słuchowisk radiowych i telewizji. Tło zdarzeń dźwiękowych stanowią nagrania terenowe, improwizację na pętlach taśmowych i sprzężenia zwrotne. Wszystko to montowane na żywo przy użyciu magnetofonów. Koncert odbywa się w ramach trasy promującej 9 album artysty pod tytułem "Lessons". Premiera 27 listopada 2018 r.


Pleq "Bartosz Dziadosz" kończył studia filozoficzne na Uniwersytecie Sląskim w Katowicach. Jest kompozytorem, producentem muzycznym, a także kuratorem. Reprezentuje eksperymentalny nurt w muzyce elektronicznej. W swoich kompozycjach łączy ze sobą gatunki muzyczne takie jak drone, ambient, abstrakcyjny glitch i modern classical. W 2005 roku powołał do życia projekt PLEQ. Wydawał płyty w różnych wytwórniach na całym świecie, między innymi w Japonii, Francji czy USA. Współpracuje z artystami z różnych zakątków świata oraz z polskim artystą Tomaszem Mreńcą. Jest kuratorem moskiewskiej wytwórni Dronarivm.


Od kilku lat bardziej niż produkcją płyt, zajmuje się komponowaniem muzyki do spektakli teatralnych i krótkich form dokumentalnych. Ma za sobą ponad 20 spektakli teatralnych do których komponował muzykę. Przygodę z teatrem rozpoczął od słuchowiska radiowego w Starym Teatrze w Krakowie. Skomponował także muzykę do spektaklu "Nie Ma" w formie Teatru Telewizji wyprodukowanego przez WFDiF. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do słuchowisk radiowych "Wszystko o mojej matce" (Transfer 2016 - główna nagroda przyznawana przez Radio Kraków) i "Moja podróż do Rosji", które zostało wydane w formie płyt CD jako dodatek do Krytyki Politycznej.


W październiku nakładem Plaża Zachodnia ukazała się kaseta "Space".


14.12.2018 (piątek) godz. 19:00, sala widowiskowa RCK
Bilety: 10 zł dostępne w kasie RCK


Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Słodki koniec dnia (DKF)
Previous Next Play Pause
1

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia