A A A
Koncert "Brunetki... blondynki..."

Zapraszamy 12 sierpnia 2017, scena plenerowa RCK, godz. 20.00, na koncert najpiękniejszych przebojów oper, operetek i musicali w wykonaniu orkiestry - artystów Teatru Wielkiego w Łodzi pod dyrekcją Piotra Wujtewicza oraz solistów : Aleksandry Noviny- Chacińskiej (sopran), Dominiki Kobalczyk (sopran), Sandry Rusin (mezzosopran), Mirosława Niewiadomskiego (tenor), Remigiusza Łukomskiego (bas) i Dawida Kwiecińskiego (tenor).

Koncert poprowadzi znany już w Kołobrzegu artysta, ulubieniec publiczności, dyrektor Polskiej Sceny Muzycznej - Jerzy Wolniak.

Aleksandra Novina-Chacińska współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi rozpoczęła już podczas studiów i związana jest z nim do dziś. Jest laureatką i finalistką wielu międzynarodowych konkursów wokalnych, kształciła się m.in. pod kierunkiem Maestry Teresy Żylis-Gara. Współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą w Krakowie, Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Gliwicach oraz teatrami w Europie (Kassel, Weimar, Inssbruck, Ryga, Tallin). Utytułowany w prestiżowych konkursach muzycznych jest również Mirosław Niewiadomski, tenor, który podbił serca kołobrzeskiej publiczności w poprzednich edycjach festiwalu. Artysta występuje w Teatrze Wielkim w Łodzi, na scenach teatrów muzycznych, współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu. Chętnie sięga do repertuaru rozrywkowego, śpiewając piosenki Elvisa Presleya czy Franka Sinatry. Remigiusz Łukomski - laureat wielu nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach wokalnych występuje regularnie na wielu scenach operowych w Polsce i za granicą. Koncertował z NOSPR i występował w wielu wiodących polskich filharmoniach, a także w Europie i Stanach Zjednoczonych. Dawid Kwieciński ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie profesora Krzysztofa Bednarka. Szkolił się u wspaniałych śpiewaków operowych takich jak Włodzimierz Zalewski , Udo Reinemann, czy Andrzej Żarnecki. Aktualnie współpracuje z łódzkim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Wielkim w Łodzi. Podobnie jak znakomita solistka Dominika Kobalczyk, której znakomite kreacje wokalne z poprzednich edycji festiwalu i czarujący sopran są gwarancją wypełnionej po brzegi widowni. W tym roku usłyszymy również studentkę 2 roku aktorstwa w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie Sandrę Rusin - uczestniczkę programu The Voice Of Poland w drużynie Edyty Górniak, aktorkę teatru Variete w Krakowie.

Serdecznie zapraszamy! Wstęp wolny.

Więcej o wykonawcach...

Aleksandra Novina-Chacińska - sopran. Już podczas studiów w Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi rozpoczęła współpracę z Teatrem Wielkim w Łodzi. Debiutowała rolą Hrabiny w "Weselu Figara" Mozarta. Wykonywała partię Halki z opery Moniuszki w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Finalistka międzynarodowych konkursów wokalnych: "Flaviano Labo" w Piacenza, "Riccardo Znadonai" w Riva del Garda i "Ottavio Ziino" w Rzymie oraz VII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego im. St. Moniuszki w Warszawie. Laureatka II nagrody na XII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Manuela Ausensi w Barcelonie (2009), Grand Prix oraz nagrody specjalnej na XI Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Bilbao (2006), nagrody specjalnej na II Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie (2006). Uczestniczka kursów mistrzowskich w Polsce i za granicą. Po zakończeniu studiów kontynuowała naukę pod kierunkiem Maestry Teresy Żylis-Gara. Prowadzi aktywną działalność koncertową w Polsce i za granicą. Współpracuje z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie, Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą w Krakowie, Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Muzycznym w Gliwicach oraz teatrami w Europie (Kassel, Weimar, Inssbruck, Ryga, Tallin). Premiera "Madame Butterfly" gdzie kreowała tytułową postać stała się wydarzeniem sezonu co doceniła Krakowska publiczność nagradzając przedstawienie 12 minutowymi owacjami na stojąco. Od grudnia 2010 roku jest na stałe związana z Teatrem Wielkim w Łodzi.

Remigiusz Łukomski - bas. Uczeń prof. Włodzimierza Zalewskiego. Laureat wielu nagród i wyróżnień w międzynarodowych konkursach wokalnych. Występuje regularnie na wielu scenach operowych w Polsce i za granicą. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego - Opery Narodowej rolą Sarastra w Czarodziejskim flecie (2006), co zaowocowało wieloletnią współpracą i występami w spektaklach takich, jak: Wozzeck, La Bohème, W krainie czarodziejskiego fletu, Elektra, Straszny dwór, Don Giovanni, Carmen, Traviata, Turandot, Nabucco. Artysta występował również na scenach: Deutsche Nationaltheater und die Staatskapelle Weimar, Opery Krakowskiej, Teatru Wielkiego w Poznaniu, Opery Wrocławskiej, Łotewskiej Opery Narodowej w Rydze, Opery i Filharmonii Podlaskiej. Koncertował z NOSPR i występował w wielu wiodących polskich filharmoniach, a także w Europie i Stanach Zjednoczonych. W latach 2009-2014 współpracował z Deutsches National Theater Theater Weimar. Uczestniczył w najważniejszych polskich festiwalach m.in. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena. W dorobku ma wiele nagrań, w tym: Falstaffa Verdiego, Lodoïscę Cherubiniego i Credo Pendereckiego z Filharmonią Narodową.

Mirosław Niewiadomski - tenor. Zadebiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi dwa razy: w roku 2000 w studenckim przedstawieniu - operze Mozarta jako Don Curzio w "Weselu Figara" ) i w 2007, już po studiach, jako Edwin w "Księżniczce czardasza" Kalmana. Jako student Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi brał udział w wielu realizacjach na łódzkich scenach muzycznych, m.in. Teatru Muzycznego w Łodzi. W 2002 roku został finalistą VII Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego w Dusznikach Zdroju w kategorii operowej. Rok później uczestniczył w operze "Il Matrimonio Segreto" Cimarosy (Paolino) oraz wziął udział w polsko-niemieckich konfrontacjach wokalnych w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu. Na ostatnim roku studiów (2004 rok) śpiewał partię Ferranda w "Cosi fan tutte" Mozarta, wystawionym w Teatrze Wielkim w Łodzi. W 2009 roku zdobył drugą nagrodę na I Europejskim Festiwalu Duetów Operetkowych i Musicalowych - "Face to Face" w Poznaniu. Występuje w Teatrze Wielkim w Łodzi, na scenach Teatrów Muzycznych. Od 2012 roku współpracuje z Operą Śląską w Bytomiu. W tym samym roku rolą Czaplickiego w "Damie Pikowej" Czajkowskiego, zadebiutował na deskach Teatru Wielkiego - Opery Narodowej w Warszawie. Artysta chętnie występuje w festiwalach, koncertach kameralnych, prezentując słynne arie i pieśni różnych kompozytorów, (min. w roku 2010 na zaproszenie ukraińskiej polonii wziął udział w koncercie w Operze Odeskiej), chętnie również sięga do repertuaru rozrywkowego, śpiewając piosenki Elvisa Presleya czy Franka Sinatry.

Dawid Kwieciński ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie profesora Krzysztofa Bednarka. Szkolił się u wspaniałych śpiewaków operowych takich jak Włodzimierz Zalewski , Udo Reinemann, czy Andrzej Żarnecki. W kwietniu 2014 roku zdobył wyróżnienie na III Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie. Debiutował na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi rolą Hrabiego Almavivy w Cyruliku Sewilskim Rossiniego. W swoim dorobku artystycznym ma jeszcze partie: Młodego Cygana w operze Aleko Rachmaninowa, Ottokara w Baronie cygańskim Straussa, Freddiego Eynsford-Hill w musicalu My Fair Lady Fredericka Loewe. W sezonie 2015/2016 wystąpił na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi w Don Giovannim Wolfganga Amadeusza Mozarta w roli Don Ottavia oraz w operze La Traviata Giuseppe Verdiego jako Gaston. Brał udział również w światowej prapremierze "Złote Runo" Aleksandra Tansmana jako Don Toribe. Współpracuje z dyrygentami jak: Bassem Akiki, Michał Kocimski, Tadeusz Kozłowski, Łukasz Browicz, Wojciech Rodek, Ewa Michnik, Piotr Wajrak i wiele innych. Aktualnie współpracuje z łódzkim Teatrem Muzycznym oraz Teatrem Wielkim w Łodzi.

Sandra Rusin - uczestniczka programu The Voice Of Poland w drużynie Edyty Górniak, aktorka teatru Variete w Krakowie, współpracowała z Januszem Józefowiczem. Laureatka wielu festiwali ogólnopolskich i zagranicznych. Obecnie studentka 2 roku aktorstwa w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie.

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Iniemamocni 2 (Wybrzeże)
Sicario 2: Soldado
Previous Next Play Pause
1 2

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia