A A A
Spotkanie "Za Horyzontem" - Twarze Iranu

18.05.2017 r. o 19:00 zapraszamy na kolejne spotkanie podróżnicze z cyklu "Za Horyzontem". Gościem będzie Natalia Mileszyk, która opowie o swojej podróży do Iranu. Bilety w cenie 5 zł dostępne w kasie RCK.

- Tak, wrócę do Polski i powiem wszystkim spotkanym, że tu jest bezpiecznie - obiecuję Ahmadowi popalającemu wodną fajkę - "że to, co mówi się w mediach dalekie jest od rzeczywistości, a perska gościnność nie ma granic. I że będąc kobietą spakowałam po prostu plecak i ruszyłam w drogę".

Nikt nigdy nie zapytał mnie, jakiego koloru jest Bóg. Do momentu kiedy nie przekroczyłam granicy Iranu. A był to tylko jeden z momentów, kiedy Irańczycy sprawili że zabrakło mi słów… Moja opowieść będzie więc historią o tych wszystkich, których poznałam – młodych i starych, mężczyznach i kobietach, religijnych i ateistach. Ludziach niesamowicie ciekawych świata.

W Iranie byłam w czasie Aszury - jednego z największych szyickich świąt. Byłam na modlitwach, ulicznych wiecach, historycznych inscenizacjach. Byłam też w domach, gdzie razem gotowaliśmy w wielkim kotle jedzenie dla wszystkich sąsiadów. Jednak moja historia to nie opowieść spod znaku płaszcza i szpady - raczej spod znaku chusty na włosach i patrzenia w oczy. Zapraszam.

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia