A A A
Wiosenne Po(d)rywy

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu zaprasza na atrakcyjne popołudnie przygotowane przez aktywnych kołobrzeskich seniorów. Wraz z kołobrzeskim Uniwersytetem Trzeciego Wieku i kabaretem Pend-do-lini zapraszamy na program kabaretowy pt. "Wiosenne po(d)rywy", bo jak śpiewa inny polski kabaret (Rak): Jesień jak zawsze jest smutna, lato to czas do radości, zima jest dobra dla dzieci, a wiosna sprzyja miłości.

"Wiosenne po(d)rywy" to program satyryczny dotyczący aktualnych problemów społeczno - politycznych ........ i nie tylko. Kabaret Pend-do-lini wystąpi w składzie: Jadwiga Wawrzonek, Maria Mołodowicz, Zofia Matys i Teresa Brzozowska. Program przygotował i wyreżyserował Zbyszek Mieszczak. Kabaret Pend-Do-Lini Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu powstał w marcu 2015 roku. Tworzą go 4 panie: Maria Mołodowicz, Jadwiga Wawrzonek, Zofia Matys i Teresa Brzozowska Program reżyseruje, pisze teksty i opracowuje Zbyszek Mieszczak. Kabaret bawił swoimi występami publiczność kołobrzeską między innymi podczas IV Kołobrzeskich Senioraliów Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Dnia Seniora, wystąpił również w I Przeglądzie Teatrów i Kabaretów UTW województwa zachodniopomorskiego INDEX 2016, gdzie otrzymał wyróżnienie za odwagę w poruszaniu aktualnych tematów (kwiecień 2016).

Dodatkową atrakcją będzie pokaz mody dwóch stylów: eko i glamour pt. „Ekologia@Glamour” przygotowany przez uczestników Kołobrzeskiego Klubu Seniora i Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów. Kołobrzeski Klub Seniora jest miejscem spotkań mieszkańców Kołobrzegu w wieku 60 i więcej lat, nieaktywnych zawodowo. Uczestnictwo w Klubie jest nieodpłatne. Klub rozpoczął działalność 19 września 2016 r. w ramach Sekcji AKYWNY SENIOR prowadzonej przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kołobrzegu.

Działalność Klubu koncentruje się na organizacji różnych form aktywności Seniorów oraz na integracji pomiędzy Seniorami, a środowiskiem lokalnym. Klub wspiera rozwój zainteresowań i pasji uczestników, promuje twórczą kreatywność oraz proekologiczne spojrzenie na otaczający nas świat. Połączeniem tych elementów jest między innymi przygotowany przez Seniorów pokaz mody na które w imieniu Klubu serdecznie zapraszamy. Zapraszamy we wtorek 23 maja o godz. 17.00 do sali widowiskowej RCK. Bilety w cenie 1 zł do nabycia w kasie.

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia