A A A
Światowy Dzień Poezji

21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, obchodzony jest Światowy Dzień Poezji ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku. Jego celem jest promocja czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie. UNESCO zadeklarowało, że obchody tego dnia mają być dodatkowym impulsem dla promocji poezji poprzez organizację krajowych, regionalnych i międzynarodowych wydarzeń poetyckich.

Święto obchodzone jest uroczyście w Paryżu, gdzie od lat funkcjonuje tradycja festiwali poetyckich. Hucznie świętuje się ten dzień także w Grecji - w Delfach i Atenach, a także w Hiszpanii. Również w Polsce w tym dniu zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń popularyzujących poezję i czytanie wierszy.

Irena Bokova, Dyrektor Generalna UNESCO, w deklaracji złożonej z okazji Dnia, napisała: "Obchody Światowego Dnia Poezji zwracają uwagę na jedną z najcenniejszych form ludzkiej ekspresji i tożsamości kulturowej i językowej. Uprawiana na przestrzeni całej historii, w każdej kulturze i na w każdym kontynencie - poezja przemawia do naszych wspólnych wartości, przekształcając najprostsze wiersze w ważny instrument na rzecz dialogu i pokoju".

Nasze hasło na ten dzień to: WIĘCEJ POEZJI W PROZIE ŻYCIA!

13.03.2017 r. | od 15:30 do 18:30
Plac Ratuszowy

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia