A A A
Malarstwo Wojciecha Dopierały w GSW

WOJCIECH DOPIERAŁA - urodził się w 1959r. w Strzelnie Starym XII- wiecznym mieście otoczonym romańską architekturą, pobliskim tajemniczym Gopłem, legendarną "Mysią Wieżą"; gniazdem naszych przodków Gnieznem i prastarym Biskupinem, co w znaczący sposób wpłynęło na jego życiowe pasje i zainteresowania artystyczne.

W Liceum Ogólnokształcącym uczęszczał do klasy (określanej w dawnej nomenklaturze szkolnej) o profilu plastycznym, gdzie nabył wiedzy teoretycznej w zakresie historii sztuki oraz podstaw różnych technik i tematów malarskich. Po maturze wstąpił na Wydział Farmacji Akademii Medycznej w Poznaniu, a po jej ukończeniu pracował w Szczecinie , wykładał też farmakologię.

Od 1986r. zamieszkał w Kołobrzegu. Pracuje jako farmaceuta , ale ogromną część życia poświęca swojej pasji - malarstwu i historii sztuki. Uprawia malarstwo sztalugowe w technice olejnej, posługuje się także akwarelą, pastelem suchym, węglem i akrylem. Ulubiona tematyka to postać, portret, martwa natura i pejzaż miejski.

W latach 2006,2007,2009 uczestniczył w PRZEGLĄDACH TWÓRCZOŚCI NIEPROFESJONALNEJ, gdzie jego prace otrzymały główne nagrody, a także wyróżnienia na przeglądzie wojewódzkim.
Od 2010r. jest członkiem STOWARZYSZENIA ARTYSTÓW - GRUPA KOŁOBRZEG a od trzech lat pełni funkcję wiceprezesa. Od 2006 r. jego prace prezentowane są na okładkach biuletynu "FARMACJA POMORZA ŚRODKOWEGO", a w 2007 w albumie "APOTHECARE NECESSE EST…" przedstawiono jego sylwetkę i kilka obrazów wśród artystów – aptekarzy z całej Polski.

Uczestniczył w wystawach zbiorowych i konkursowych w Kołobrzegu, Trzebiatowie, Wałczu, Olkuszu, Pile, Ustroniu Morskim, Połczynie Zdroju, Złotowie, w listopadzie 2016 w Filharmonii Narodowej w Warszawie i w styczniu 2017 w Teatrze Bałtyckim w Koszalinie.

Jego prace są w zbiorach prywatnych w Polsce oraz na Malcie, w Turcji, Hiszpanii, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, we Włoszech i USA. Obrazy o tematyce aptekarskiej znajdują się w Warszawie w gmachu Naczelnej Izby Aptekarskiej przy ul. Długiej 16.

Wernisaż: 24.02. | 19:00
Termin wystawy: 24.02. - 25.03.2017 r.
Dział Wystawienniczy RCK / GSW

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia