nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Breezy

15°C

Kołobrzeg

Breezy

Wilgotność: 67%

Wiatr: 32 km/h

  • 07 Lip. 2020

    Małe burze 18°C 13°C

  • 08 Lip. 2020

    Małe burze 17°C 12°C

A A A
Nowy dyrektor RCK-u

Nowym dyrektorem Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Zbigniewa Herberta został Maciej Fortuna (ur. 13 września 1982 w Krzycku Wielkim) - polski trębacz, kompozytor jazzowy i producent muzyczny; założyciel wydawnictwa płytowego Fortuna Music.


Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Wykładowca, jako adiunkt w klasie trąbki jazzowej w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Doktoryzował się w 2012 roku na podstawie pracy Kreacja dzieła inspirowana współczesnymi możliwościami elektronicznego przetwarzania dźwięku trąbki w muzyce jazzowej. W roku 2016 uzyskał stopień doktora habilitowanego.


W 2014 roku uhonorowany został Nagrodą Artystyczną Miasta Poznania. Otrzymał także Odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej" nadaną w maju 2015 roku przez Małgorzatę Omilanowską. Przez ostatnie lata prowadził własną działalność gospodarczą.


Zaangażowany w akcje społeczne popularyzujące muzykę jazzową i jej gatunki pokrewne, formy interdyscyplinarne oraz wszystkie rodzaje sztuki, w których występuje element improwizacji. Współzałożyciel i twórca koncepcji programowych Stowarzyszenia Jazz Poznań. W roku 2018 reaktywował orkiestrę Poznańską Piętnastkę - big band radiowy, który działał w Poznaniu od 1956 do 1978 roku.


Z jego inicjatywy doszło do pierwszego koncertu polskiego zespołu wewnątrz Wulkanu Thrihnukagigur na Islandii, którego zapis ukazał się w formie dwupłytowego albumu CD/DVD w 2017 roku The Volcano Concert. Twórca i kompozytor muzyki do projektu Jazzem we władzę ludową realizowanego w ramach 60. rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956 r.


Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt w pełni autorskich płyt, między innymi: Maciej Fortuna Quartet "Lost Keys" - nominowaną do nagrody Fryderyki w roku 2011, Maciej Fortuna Trio: „Solar Ring", "At Home", "Jazz",Fortuna/Dys "Tropy", "Maciejewski Variations", Maciej Fortuna Słowiański "Zośka", "The Volcano Concert".

71589
Zdjęć w Galeriach
4982
Artykułów
3658
Wydarzeń
5.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Czworo dzieci i coś (Wybrzeże)
Coś się kończy, coś zaczyna (Wybrzeże)
	Zdrajca (Wybrzeże)
Obrazy bez autora (DKF)
Żegnaj mój synu (DKF)
Zdrajca (DKF)
Kino na leżakach
Ojciec (DKF)
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia