nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Jasny

18°C

Kołobrzeg

Jasny

Wilgotność: 82%

Wiatr: 14 km/h

  • 25 Sie. 2019

    Częściowe zachmurzenie 28°C 16°C

  • 26 Sie. 2019

    Częściowe zachmurzenie 28°C 16°C

A A A
Audyt spółek miejskich

W piątek 7 czerwca odbyła się prezentacja wyniku audytów przeprowadzonych w spółkach miejskich. Audyty prowadziły dwie firmy: Auditsolutions z Warszawy oraz Grupa Gumułka sp. z o.o. z Katowic. Na podsumowaniu ich pracy spotkali się radni Rady Miasta Kołobrzeg, prezesi spółek, oraz członkowie rad nadzorczych.


Prezydent Miasta Anna Mieczkowska podkreśliła, że wykonanie audytów i dyskusja nad wynikami to doskonała okazja, do tego, aby rozpocząć dyskusję o strategicznych celach miejskich spółek - Jak powiedział Prezydent Miasta: - Audyt, należy potraktować jako pewnego rodzaju bilans otwarcia – to dopiero początek budowania spójnej wizji funkcjonowania naszych spółek. Spółki realizują wiele strategicznych dla miasta zadań. Już dziś zapraszam radnych do wspólnych prac nad wdrażaniem zalecanych rekomendacji poaudytowych.


Prezydent Miasta powołuje w urzędzie wewnętrzny zespół pod kierownictwem sekretarz miasta Ewy Pełechaty, którego rolą będzie wypracowanie wspólnych wniosków zarówno prezesów spółek, jak i radnych Rady Miasta.


Same audyty dotyczyły weryfikacji strategicznych procesów w spółkach miejskich. Analiza potwierdziła poprawność w bieżącym zarządzaniu spółek. Audytorzy widzą natomiast potrzebę określenia długookresowych celów funkcjonowania spółek, co pozwoli na opracowanie planów rozwoju, planów działalności – i może mieć istotny wpływ w zachowywaniu ciągłości funkcjonowania spółek. Analiza wykazała również potrzebę dookreślenia niektórych procesów np. z zakresie raportowania do Miasta cała procedura przygotowywania sprawozdań i raportów przebiega prawidłowo, ale nie zawiera np. określenia poziomu istotności procesów. Wprowadzenie takiej oceny w formie wskazań niska, wysoka - mogłoby już na wstępnie określić ścieżkę procedowania jako istotną czy też mniej istotną.


Pełne wyniki audytów znajdują się w Biuletynach Informacji Publicznej poszczególnych spółek.

 

Audyt spółek miejskich
Audyt spółek miejskich
Audyt spółek miejskich
60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia