A A A
Tysiąc drzew na minutę

Nadleśnictwo informuje uprzejmie, iż w dniu 20 kwietnia 2017 roku (czwartek) w leśnictwie Bagicz pod nadzorem leśniczego leśnictwa Bagicz pana inż. Piotra Agaciaka (tel. 694 470 723) odbędzie się wydarzenie sadzenia dębów na powierzchni leśnej w oddziale leśnym 66 niejako odnowienie luki powstałej po huraganie, który obalił liczącego sobie osiemset lat dęba szypułkowego o imieniu "Bolesław".

Jest to inne miejsce niż miejsce upadku tej starodawnej, olbrzymiej rośliny, ale jako luka powstało w tymże czasie wiosną 2016 roku. Na powyższe misterium powstawania młodej dębiny serdecznie zapraszamy. Za dostępność narzędzi i sadzonek odpowiedzialny jest leśniczy leśnictwa Bagicz.

Każda zaproszona osoba będzie mieć okazję i szansę posadzenia trzyletniego dęba lub kilku bądź nawet kilkunastu dębów szypułkowych (Quercus robur), natomiast w przyszłości o tym, który z posadzonych osobników dębowych zastąpi „Bolesława", zadecydują siły przyrody.

Zbiórka uczestników sadzenia odbędzie się o godz. l0:00 w dniu 20 bm. na stacji kolejowej Bagicz, skąd udamy się do oddz. 66 m celem prac odnowieniowych. Obowiązują stroje nieformalne i wygodne. Błoto w lesie gwarantowane, ale deszcz nieprzewidywalny, jednak "wskazany dla nowo posadzonych roślin.

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia