nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
PM10 - Projekt "Bezpieczni w Internecie"

W roku 2019r. Przedszkole Miejskie nr 10 było realizatorem projektu "Bezpieczni w Internecie". Na realizacje tego przedsięwzięcia otrzymaliśmy środki z budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg , Rozdział 85154- Przeciwdziałanie Alkoholizmowi. Celem projektu było; współdziałanie z rodziną jako efektywna forma działań zapobiegających uzależnieniom od; alkoholu, telefonu, telewizji, Internetu, promowanie zdrowego stylu życia i wzbogacenie przedszkola w nowe urządzenia multimedialna.


Dzieci żyją w świecie zdominowanym przez massmedia i technologie cyfrowe , które stają się nijako kreatorami świata dziecka. Stąd ogromna rola rodzica i przedszkola w rozwijaniu umiejętności właściwego korzystania z dostępnych środków masowego przekazu. Przedszkole wykorzystuje nowoczesne osiągnięcia technologii multimedialnych w edukacji ; zajęcia z tablicą interaktywną czy zabawy dydaktyczne z "Magicznym Dywanem". Zabawa i nauka z ich wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową , spostrzegawczość czy szybką reakcję na różne bodźce. Zajęcia podnoszą atrakcyjność wzbogacając jednocześnie tradycyjne środki i pomoce dydaktyczne.


Do naszego projektu włączyliśmy również rodziców , którzy będą wskazywać dzieciom pozytywne aspekty korzystania ze współczesnych technologii. Stąd udział rodziców i nauczycieli w cyklicznych warsztatach "Bezpieczni w Internecie" prowadzonych przez terapeutę mgr Martę Moszko ze Stowarzyszenia Kropka – Wolni od Uzależnień.

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia