nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Zachmurzenie

15°C

Kołobrzeg

Zachmurzenie

Wilgotność: 95%

Wiatr: 2 km/h

  • 20 Lip. 2019

    Zachmurzenie 23°C 14°C

  • 21 Lip. 2019

    Małe burze 23°C 17°C

A A A
Niecodzienna wizyta w kołobrzeskich przedszkolach daltońskich

Plan daltoński nazywany również edukacją daltońską jest metodą polegającą na indywidualnej pracy dziecka i zerwaniem z tradycyjnym nauczaniem. Wykorzystanie tej metody uczy dzieci przede wszystkim samodzielności, odpowiedzialności i współpracy. Przedszkola Miejskie nr 2 i nr 8 w Kołobrzegu od trzech lat realizują koncepcję planu daltońskiego i w czerwcu 2018 r. stały się certyfikowanymi placówkami.


12 listopada 2018 r. na Politechnice Koszalińskiej odbyła się Międzynarodowa Konferencja naukowo- dydaktyczna, poprzedzona wizytą studyjną w placówkach „daltońskich” w Koszalinie i Kołobrzegu, co było dla nas szczególnym wydarzeniem. Dzień 11 listopada był dla pracowników Przedszkola Miejskiego nr 2 oraz Przedszkola Miejskiego nr 8 podwójnie ważny. W dniu 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się bowiem niecodzienna wizyta. W ramach Międzynarodowej Konferencji Daltońskiej odwiedzili nasze przedszkola: prezes Dalton International Roel Roner, wiceprezes Paul Bruijn, międzynarodowa konsultantka P. Agata Sowińska oraz delegacja z Shenzen Dalton Xinhua School w Chinach. Była to nieoficjalna delegacja szkół daltońskich z udziałem przedstawiciela organu prowadzącego P. Elżbiety Korczewskiej Kierownika Referatu Oświaty.

 

Niecodzienna wizyta w kołobrzeskich przedszkolach daltońskich
Niecodzienna wizyta w kołobrzeskich przedszkolach daltońskich
Niecodzienna wizyta w kołobrzeskich przedszkolach daltońskich
Niecodzienna wizyta w kołobrzeskich przedszkolach daltońskich
Niecodzienna wizyta w kołobrzeskich przedszkolach daltońskich


Ponieważ nasi goście nie mogli "na żywo" zaobserwować pracy dzieci ze względu na ustalenie w tym dniu dnia wolnego od pracy, spotkanie rozpoczęło się od przedstawienia prezentacji multimedialnej przez nauczycieli. Zostały w niej ujęte wszelkie działania związane z wdrażaniem Koncepcji Planu Daltońskiej od samych początków aż do momentu uzyskania certyfikatu. Fotografie i filmy wywołały uśmiechy na twarzach gości, którzy chętnie zadawali pytania. Kolejnym punktem spotkania było zwiedzanie placówek. Nasi goście bacznie obserwowali aranżacje sal oraz wszelkie wizualizacje, które stosuje się w codziennej pracy z dziećmi. Towarzyszyły temu rozmowy w bardzo przyjaznej atmosferze które pozwalały na wymianę doświadczeń i wysłuchanie jakże cennych uwag i spostrzeżeń a także pozytywnych odczuć i relacji. Cieszymy się bardzo z tak udanej wizyty i liczymy, że jeszcze nie raz będziemy mogli podejmować w naszym przedszkolu tak znamienitych gości.


"Spotkało nas wyjątkowe wyróżnienie... Miałyśmy okazję, aby oceniali nasze wysiłki we wdrażaniu Planu daltońskiego profesjonaliści i autorytety w tej dziedzinie. Ich opinie i spostrzeżenia są dla nas niezwykle cenne i pouczające w dążeniu do obranego celu i wizji jaka towarzyszy nam przy wdrażaniu tej koncepcji. Ta droga właściwie dopiero się rozpoczęła i z tym pozytywnym wsparciem nie zamierzamy zwalniać tempa”- mówi dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 Pani Dorota Warzocha. Przyjemnym zwieńczeniem spotkania było zwiedzanie naszego pięknego miasta. W tym niezwykłym dla wszystkich Polaków dniu mieli oni okazję choć w niewielkim stopniu uczestniczyć w obchodach Odzyskania Niepodległości.


Dyrektorzy Przedszkoli nr 2 i nr 8
Dorota Warzocha i Danuta Adamczyk

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Ja teraz kłamię (Wybrzeże)
Król Lew (Wybrzeże)
Previous Next Play Pause
1 2

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia