nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
A A A
"Sprzątanie świata - Polska"

"Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie.


W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia. "Sprzątanie świata - Polska" to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko (źródło: naszaziemia.pl).


Tegoroczna edycja przypada w terminie 21-23 września 2018r.


W związku z ww. akcją ogłaszamy mini konkurs dla grup przedszkoli i młodszych klas szkół podstawowych z terenu Gminy Miasto Kołobrzeg. Pokażcie i pochwalcie się jakie działania podejmujecie wraz z nauczycielami i opiekunami w ramach tej akcji.  Wśród grup i klas zgłoszonych do naszego mini konkursu wylosujemy te, które zostaną zaproszone na przedstawienie ekologiczne pt. "Zabawki w opałach", które odbędzie się w dniu 16 października 2018r. o godz. 11:00 w Sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu (spektakl adresowany jest do dzieci w wieku 5-10 lat).


Dodatkowo klasa lub grupa, która przedstawi najbardziej pomysłowy sposób promowania idei akcji, wyróżniający się na tle innych zgłoszeń, poza zapewnionym udziałem w przedstawieniu, otrzyma upominki i gadżety "Zielonego Kołobrzegu".


Do konkursu mogą się zgłaszać poszczególne klasy szkół podstawowych oraz grupy przedszkolne. Zgłoszeń dokonuje wychowawca grupy lub klasy lub nauczyciel uczący daną klasę. Zgłoszenia polegają na przesłaniu kilku zdjęć przedstawiających działania podejmowane w ramach akcji Sprzątanie Świata wraz z krótkim opisem. Dodatkowo do zgłoszenia należy podać liczbę uczniów zgłoszonej klasy/grupy oraz ilość nauczycieli i opiekunów, którzy będą uczestniczyć w przedstawieniu. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia 10 października 2018r. na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Losowania i oceny zgłoszeń dokonywać będą pracownicy Wydziału Komunalnego Urzędu Miasta Kołobrzeg.


Z losowania i oceny zgłoszeń sporządzony zostanie protokół, który podlegał będzie zatwierdzeniu przez Prezydenta Miasta Kołobrzeg. Przesłanie zdjęć jest równoznaczne ze zgodą na ich udostępnianie na naszych stronach (www.kolobrze.pl oraz www.zielony.kolobrzeg.eu) wraz z informacjami dołączonymi do zdjęcia.

60453
Zdjęć w Galeriach
3513
Artykułów
3166
Wydarzeń
4.1KK
Unikalnych wywołań

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia