A A A
Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty

Już po raz dwunasty firma Troton, najstarsza polska organizacja ekologiczna Klub Gaja i Porozumienie dla Parsęty, zapraszają na Wielkie Sprzątanie Parsęty. W tym roku spotykamy się w sobotę 13 maja o godzinie 11, jak zwykle na parkingu za mostem w Ząbrowie.

W programie imprezy m.in. konkursy o tematyce ekologicznej, występy dziecięcych grup wokalnych działających przy OPP w Kołobrzegu, zespołu ludowego "Podlotki" z Gościna oraz zespołu wokalno-instrumentalnego "Nastrojeni". Gościem specjalnym imprezy będzie znany podróżnik Romuald Koperski, który w tym roku samotnie, na pokładzie swojej łodzi wiosłowej, pokonał Atlantyk. Do tego grochówka, grill a dla spragnionych napoje.

W tym roku, po raz kolejny, organizatorzy wręczą statuetki "Przyjaciela Parsęty". Otrzymają je osoby oraz instytucje, które wspierają akcję oraz przyczyniają się do zachowania dobrostanu jednej z najpiękniejszych polskich rzek – Parsęty. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Porozumienie dla Parsęty w 2005 roku "zaadoptowało" Parsętę. Program Zaadoptuj rzekę jest organizowany przez Klub "Gaja". Jego adresatem są szkoły, samorządy i instytucje w całej Polsce. Obejmuje takie działania jak sprzątanie rzeki i jej brzegów, zajęcia terenowe i wycieczki, poznawanie historii i geografii rzeki, nadawanie nazw bezimiennym potokom, organizowanie konkursów plastycznych czy literackich. Do tej pory dzięki zaangażowaniu 196 000 osób zaadoptowano 772 rzek i akwenów w 1540 miejscach w Polsce W 2008 roku The Green Spider Network, sieć instytucji i organizacji powołanych i wspieranych przez Komisję Europejską i DG Environment uznał akcję "Zaadoptuj rzekę" za jeden z pięciu najlepszych projektów ekologicznych w Europie.

Firma TROTON uczestniczy w akcji adopcji Parsęty od 2005 roku jako członek założyciel Porozumienia dla Parsęty - pierwszego w Polsce projektu łączącego lokalne instytucje samorządowe, szkoły oraz partnerów biznesowych w akcji ochrony rzek.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach: www.klubgaja.pl i www.troton.com.pl

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia