A A A
Wielkie Sprzątanie Brzegów Parsęty

Już po raz dwunasty firma Troton, najstarsza polska organizacja ekologiczna Klub Gaja i Porozumienie dla Parsęty, zapraszają na Wielkie Sprzątanie Parsęty. W tym roku spotykamy się w sobotę 13 maja o godzinie 11, jak zwykle na parkingu za mostem w Ząbrowie.

W programie imprezy m.in. konkursy o tematyce ekologicznej, występy dziecięcych grup wokalnych działających przy OPP w Kołobrzegu, zespołu ludowego "Podlotki" z Gościna oraz zespołu wokalno-instrumentalnego "Nastrojeni". Gościem specjalnym imprezy będzie znany podróżnik Romuald Koperski, który w tym roku samotnie, na pokładzie swojej łodzi wiosłowej, pokonał Atlantyk. Do tego grochówka, grill a dla spragnionych napoje.

W tym roku, po raz kolejny, organizatorzy wręczą statuetki "Przyjaciela Parsęty". Otrzymają je osoby oraz instytucje, które wspierają akcję oraz przyczyniają się do zachowania dobrostanu jednej z najpiękniejszych polskich rzek – Parsęty. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Porozumienie dla Parsęty w 2005 roku "zaadoptowało" Parsętę. Program Zaadoptuj rzekę jest organizowany przez Klub "Gaja". Jego adresatem są szkoły, samorządy i instytucje w całej Polsce. Obejmuje takie działania jak sprzątanie rzeki i jej brzegów, zajęcia terenowe i wycieczki, poznawanie historii i geografii rzeki, nadawanie nazw bezimiennym potokom, organizowanie konkursów plastycznych czy literackich. Do tej pory dzięki zaangażowaniu 196 000 osób zaadoptowano 772 rzek i akwenów w 1540 miejscach w Polsce W 2008 roku The Green Spider Network, sieć instytucji i organizacji powołanych i wspieranych przez Komisję Europejską i DG Environment uznał akcję "Zaadoptuj rzekę" za jeden z pięciu najlepszych projektów ekologicznych w Europie.

Firma TROTON uczestniczy w akcji adopcji Parsęty od 2005 roku jako członek założyciel Porozumienia dla Parsęty - pierwszego w Polsce projektu łączącego lokalne instytucje samorządowe, szkoły oraz partnerów biznesowych w akcji ochrony rzek.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronach: www.klubgaja.pl i www.troton.com.pl

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia