nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Zachmurzenie

18°C

Kołobrzeg

Zachmurzenie

Wilgotność: 50%

Wiatr: 18 km/h

  • 04 Cze. 2020

    Częściowe zachmurzenie 21°C 9°C

  • 05 Cze. 2020

    Przelotne opady 16°C 11°C

A A A
E-mailDrukuj

Spektakl "Kwartet" Teatr Muzyczny w Poznaniu

Wydarzenie

Spektakl
Tytuł:
Spektakl "Kwartet" Teatr Muzyczny w Poznaniu
Kiedy:
So, 7. grudzień 2019, 18:00
Kategoria:
Teatr
Odsłony
1369

Opis

Regionalne Centrum Kultury w Kołobrzegu im. Z.Herberta zaprasza na spektakl (komedię) "Kwartet" Ronalda Harwooda w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego z Poznania. 7.12.2019 (sobota), godz. 18.00, sala widowiskowa RCK. Bilety w cenie 50 zł (normalne) i 45 zł (ulgowe/Karta Mieszkańca) do nabycia w kasie RCK i na kupbilecik.pl


Teatr Muzyczny w Poznaniu przedstawia kolejną po Akompaniatorze, znakomitą komedię o losach dojrzałych artystów. Kwartet opowiada historię byłych śpiewaków operowych, którzy po wielu latach rozłąki spotykają się ponownie w luksusowym domu spokojnej starości. Dobroduszna Cissy, dystyngowany Reggie i rubaszny Wilf wspominają czasy świetności, kiedy byli podziwiani przez publiczność, a ich nazwiska nie schodziły z czołówek gazet. Te piękne chwile przerywa wizyta byłej żony Reggiego, divy operowej Jean Horton. Nie dość, że z każdą kolejną minutą atmosfera gęstnieje, to w dodatku Jean nie chce wystąpić w kwartecie z Rigoletta Verdiego, z którym cała czwórka święciła triumfy. Czy ta historia zakończy się klasycznym happy endem będzie się można przekonać w sobotę, 7.12 o godz. 18.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury.


Kwartet napisał brytyjski dramaturg, powieściopisarz i scenarzysta filmowy Ronald Harwood, autor słynnego Garderobianego i scenarzysta Pianisty Romana Polańskiego. W 1999 roku odbyła się premiera na londyńskim West Endzie. W 2002 roku przedstawienie w Teatrze Telewizji wyreżyserował Zbigniew Zapasiewicz, a w obsadzie oprócz reżysera znalazła się między innymi Maja Komorowska. W 2012 roku odbyła się premiera wersji filmowej w reżyserii Dustina Hoffmana. Poznańską wersję wyreżyserował Piotr Jędrzejas, były dyrektor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, który swoje spektakle reżyserował m.in. w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, Teatrze Dramatycznym w Warszawie i Teatrze STU w Krakowie. Scenografię i kostiumy stworzył Jan Kozikowski, a opracowaniem muzycznym zajął się Piotr Deptuch. Premiera spektaklu odbyła się 25 maja 2019. Czas trwania:110 min.DANIELA POPŁAWSKA


Aktorka Teatru Nowego w Poznaniu, wcześniej związana z Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (1978-1986). W Poznaniu znalazła się dzięki Izabelli Cywińskiej, która zaproponowała jej angaż po sukcesie we Wrocławiu - aktorka otrzymała główną nagrodę jury na VIII Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1987). Wielkopolska publiczność mogła oglądać ją w wielu niezapomnianych rolach, które na zawsze wpisały się w historię poznańskiego teatru, m.in.: Młodziakowej w Ferdydurke, Pani Dyndalskiej w Damach i Huzarach, Ciotki Utciszewskiej w Pięknej Lucyndzie, Siostry Ratched w Locie nad kukułczym gniazdem, czy Maureen Folan w Królowej Piękności z Leenane. Pracowała z wybitnymi polskimi reżyserami, m.in.: Krzysztofem Warlikowskim, Robertem Glińskim, Januszem Wiśniewskim, Jerzym Satanowskim, Krystyną Jandą, Pawłem Miśkiewiczem czy Mikołajem Grabowskim. Za swoją pracę otrzymała wiele nagród, w tym: Medal Młodej Sztuki (Poznań 1990), Wyróżnienie za rolę Pani Dyndalskiej w Damach i Huzarach na Opolskich Konfrontacjach Teatralnych (1990), dwukrotnie Srebrną Maskę od Loży Patronów Teatru Nowego (1995, 2001), nagrodę dla Najprzyjemniejszej Aktorki na I Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Przyjemnych (Łódź 1995), nagrodę za kreację aktorką w słuchowisku-monodramie Lustro na Festiwalu Słuchowisk Polskiego Radia (Bolimów, 1998), czy Owację – nagrodę czytelników „Gazety Wyborczej” w Poznaniu za rolę w Maureen w Królowej piękności z Leenane (2003).


LUCYNA WINKEL


Aktorka i dyplomowany instruktor teatralny. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. L. Solskiego w Krakowie – Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu oraz Studium Kulturalno-Oświatowego w Poznaniu. W trakcie studiów współpracowała z Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz ze studenckim zespołem teatralnym Klinika Lalek. Na zawodowej scenie zadebiutowała w 1991 r. w Teatrze Polskim we Wrocławiu w spektaklu Balladyna w reż. K. Meissner. Pracowała w Teatrze Polskim w Poznaniu. Od 2003 roku związała się z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Wykreowała tu wiele pierwszoplanowych ról w spektaklach Skrzypek na dachu, Pinokio, Kto się boi Wirginii Woolf, Edith i Marlene, Wesele Figlary, Cabaret. Obecnie można ją oglądać w takich spektaklach jak Zakonnica w przebraniu, Nine, Madagaskar – musicalowa przygoda, Footloose, Jekyll & Hyde, Pchła Szachrajka, Akompaniator, Rodzina Addamsów, a także najnowszej premirze Kwartet. Wśród najważniejszych nagród, jakie otrzymała, znalazły się Stypendium dla Młodych Twórców – Nagroda Artystyczna Miasta Poznania 1994, I Nagroda na II Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej – Warszawa 2002, Atest Korczak 2007 – Międzynarodowy Festiwal Teatralny w Warszawie, III Nagroda Profesjonaliści Forbes'a 2013 – Zawody Zaufania Publicznego, Specjalna Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa dla Studia Teatralnego Blum 2014, Nagroda za najlepszy spektakl dla Pastorałki – Festiwal Niebiosa w Mińsku 2017. Poza głównym nurtem jej aktywności zawodowej, występowała także z kabaretem Afera (w latach 2000-2004), a w 2003 roku założyła Społeczne Stowarzyszenie Edukacyjno-Artystyczne Via Activa oraz teatr dla dzieci Studio Teatralne Blum. Od tego czasu działalność dla dzieci i młodzieży zajmuje szczególne miejsce w jej pracy artystycznej. Jest m.in. współautorką książki pt. Zabawa w teatr (Wydawnictwo Publicat S.A. Poznań 2010).


JAROSŁAW PATYCKI


Ukończył wydział wokalno-aktorski Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Stanisława Romańskiego. Zadebiutował w 1987 r. rolą listonosza w musicalu Błękitny zamek. Od 1987 r. solista Teatru Muzycznego w Poznaniu. W swym dorobku repertuarowym posiada około 40 pierwszoplanowych partii operetkowych i musicalowych w spektaklach takich jak Wesoła wdówka, Kraina uśmiechu, Księżniczka czardasza, Student żebrak, Hrabina Marica, Wiktoria i jej huzar, Zemsta nietoperza, Hrabia Luxemburg, Carewicz, My fair lady, Hello, Dolly!, Opera za trzy grosze, Skrzypek na dachu, Zorba, Phantom. Obecnie można go oglądać na deskach rodzimej sceny w takich tytułach jak Jekyll & Hyde, Evita, Zakonnica w przebraniu, Footloose, Rodzina Addamsów, Madagaskar – musicalowa przygoda oraz Pchła Szachrajka. Obok ról śpiewaczych w swym dorobku posiada role w komediach muzycznych, farsach i bajkach. Wraz z zespołem Teatru Muzycznego oraz na zaproszenia indywidualne występował w większości teatrów w kraju, jak również na scenach Niemiec, Austrii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Szwajcarii, Rosji, Danii i Holandii.


WIESŁAW PAPRZYCKI


Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim (1988). Jego spektaklem dyplomowym było przedstawienie My Fair Lady, w którym wykreował postać prof. Higginsa. Po ukończeniu studiów podjął pracę w Teatrze Muzycznym w Gdyni pod dyrekcją Jerzego Gruzy, gdzie zagrał w największych światowych produkcjach musicalowych, takich jak Nędznicy, Jesus Christ Superstar, Olivier, My Fair Lady i innych. W 1990 roku odbył wraz z tym Teatrem tournée po USA i Kanadzie. Z Teatrem Muzycznym w Poznaniu związany jest od 1993 roku. Wcielił się w wiele pierwszoplanowych ról, tworząc niezapomniane kreacje. Występował z klasycznych operetkach (m.in. Wiktoria i jej huzar, Księżniczka czardasza, Bal w Savoyu, Hrabina Marica, Carewicz, Zemsta nietoperza, Wesoła wdówka, Wiedeńska krew), musicalach (m.in. Phantom) oraz farsach (m.in. Nagłe zastępstwo, Okno na parlament, Nie teraz, kochanie, Mayday). Obecnie można go oglądać w takich tytułach jak: Skrzypek na dachu (Rabin), Jekyll & Hyde (Sir Danvers Carew), Akompaniator (Pianista), Nie ma jak lata 20., lata 30., Evita, Footloose (Wes Warnicker), Beznudna wyspa, a także w najnowszej premierze Kwartet.

Nadchodzące wydarzenia kulturalne

Nadchodzące wydarzenia sportowe

Kołobrzeskie Kina: DKF "Sztorm" i Wybrzeże

Sala samobójców. Hejter (Wybrzeże)
Bayala i ostatni smok (Wybrzeże)
Dżentelmeni (Wybrzeże)
Previous Next Play Pause
1 2 3

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia