nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Możliwe opady deszczu

23°C

Kołobrzeg

Możliwe opady deszczu

Wilgotność: 60%

Wiatr: 4 km/h

 • 24 Sie. 2019

  Częściowe zachmurzenie 25°C 11°C

 • 25 Sie. 2019

  Słoneczny 27°C 15°C

A A A
E-mailDrukuj

Energa Kotwica Kołobrzeg vs Elektrobud - Investment ZB Pruszków

Wydarzenie

Energa Kotwica Kołobrzeg vs Elektrobud - Investment ZB Pruszków
Tytuł:
Energa Kotwica Kołobrzeg vs Elektrobud - Investment ZB Pruszków
Kiedy:
So, 16. luty 2019, 18:00
Gdzie:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Kołobrzeg, Zachodniopomorskie
Kategoria:
Sport
Odsłony
5524

Opis

1. Liga Koszykówki

Energa Kotwica Kołobrzeg vs Elektrobud - Investment ZB Pruszków


Pora odebrać #PasMistrzowskiPLK

Gwoli wyjaśnienia "#PasMistrzowskiPLK" jest to twitter-owa gra, której zasady podobne są do walk bokserskich. Gra powstała po zdobyciu mistrza Polski przez Stelmet w 17/18 i od tego czasu pierwszy zespół, który pokonał Mistrza zdobywa umowny pas, a później kto pokonuje zdobywcę przejmuje ten pas. 13.09.2018 po zwycięstwie Polfarmexu Kutno nad Anwilem Włocławek pas opuścił PLK i trafił do 1 ligi a od 19.01.2019 od zwycięstwa Elektrobud-Investment ZB Pruszków nad GKS Tychy jest w posiadaniu Pruszkowian.


Odrywając się od tych wszystkich internetowych zabaw trzeba napisać, iż Znicz jest drużyną z aktualnie najdłuższą serią zwycięstw w 1 lidze. Na ten moment licznik wskazuje sześć i Nasi "Czarodzieje z Wydm" już w najbliższą sobotę (16.02.2019) o godzinie 18:00 w Hali Milenium niesieni dopingiem Swoich kibiców będą starali się zatrzymać tę serię.


Elektrobud-Investment ZB Pruszków jest najsłabiej "punktującą" drużyną 1 ligi. I niestety ta "siła ognia" przez kontuzję Karola Kamińskiego została jeszcze bardziej ograniczona. Karol Kamiński nabawił się brzydkiej kontuzji łokcia w ostatnim wygranym przez Znicz 79:45 meczu z Biofarm Basket Poznań. Nawet z nim w składzie Znicz zdobywał średnio jedynie 70,6 punktu na mecz. W związku z absencją Kamińskiego większą rolę w zdobywaniu punktów dostanie zapewne Mateusz Szwed wespół z Michałem Kierlewiczem.


Szwed jest liderem drużyny, jeśli chodzi o średnią zbiórek i z wynikiem 10,44 zbiórki na mecz jest 2 zbierającym w 1 lidze zaraz za Piotrem Niedźwiedzkim. Wynik o tyle niesamowity, iż Mateusz wg oficjalnych statystyk PZKOSZ nie ma nawet dwóch metrów wzrostu (dokładnie 198cm - za stroną PZKOSZ). Poza zbiórkami jest również liderem ligi, jeśli chodzi o średnią ilość przechwytów na mecz (2,61 przechwytu na mecz gdzie 2 w kolejności zawodnik nie osiąga nawet 2 przechwytów - a dokładnie 1,91 przechwytu na mecz należące do Michała Nowakowskiego z Enea Astorii Bydgoszcz). Zajmuje również 8 miejsce w lidze pod względem średniej bloków na mecz (z wynikiem 0,94 bloku na mecz) i jest najniższym graczem pod tym względem statystycznym w pierwszej dziesiątce ligi. Tak dobre wyniki statystyczne pozwalają Mu osiągnąć 4 miejsce w lidze pod względem średniego wskaźnika Eval na mecz w lidze.


Michał Kierlewicz pod nieobecność Karola Kamińskiego będzie w zespole Znicza tym, który najlepiej wymusza przewinienia przeciwnika (średnio 4,39 wymuszonego faulu przeciwnika na mecz i jest to 9 wynik w 1 lidze). Ze swoimi 1,65 przechwytu na mecz znajduję się również w ligowej czołówce w tym ujęciu statystycznym (dokładnie 4 miejsce w lidze).


Wracając do Zespołu Znicza jako całości, trafiają i oddają Oni najmniej w lidze rzutów dwupunktowych (średnio 16 rzutu za 2 pkt. na mecz trafionego i 34,9 rzutu za 2 pkt. oddanego) na najgorszej w lidze skuteczności (46,0%). Lepsze wyniki w rzutach za 3 punkty nie podnoszą ogólnego wyniku rzutów z gry gdzie w oddanych, trafionych i skuteczności z gry Pruszkowianie okupują ostatnie miejsce w lidze. Jeśli przyjrzymy się średniej zbiórek (3 miejsce od końca - 35,1 zbiórki na mecz), asyst (2 miejsce od końca - 15,4 asysty na mecz) i wymuszonych fauli przeciwnika (ostatnie miejsce w lidze - 18,4 wymuszonego faulu przeciwnika na mecz). To w czym tkwi sekret ostatnich wyników znicza? W maksymalnym spowolnieniu gry i szybkich kontrach po wymuszonych stratach przeciwników, w czym Znicz jest znakomity (przechwyty to jedyna pozycja statystyczna, w której Znicz jest niekwestionowanym liderem w lidze z wynikiem 8,7 przechwytu na mecz).


Czy Naszemu zespołowi uda się obronić przed taką grą i narzucimy nasz styl gry? Czy wywalczymy kolejne arcyważne dwa punkty? Warto zobaczyć samemu już w najbliższą sobotę…


Historia zmagań z MAZOWSZANKĄ/ZNICZ BASKET PRUSZKÓW sięga sezonu 1992/93 lecz obejmuje "jedynie" 13 spotkań a w nich delikatną przewagę mają goście 7-6 ale w meczach w Kołobrzegu mamy idealny remis 3-3. Przypominamy, że sponsorem tytularnym Kotwicy jest Grupa Energa S.A.


Kolejna porcja w dziale: "Ciekawostki statystyczne":

 • ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 2 PUNKTÓW ABY JAKO 16 ZAWODNIK W HISTORII WYSTĘPÓW KOTWICY NA SZCZEBLU CENTRALNYM OSIĄGNĄĆ GRANICE 1000 PUNKTÓW
 • ADRIAN SULIŃSKI POTRZEBUJE 1 PUNKTU ABY MIEĆ 500 W BARWACH KOTWICY
 • ADRIAN SULIŃSKI MOŻE ZAGRAĆ PO RAZ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW
 • ŁUKASZ BODYCH POTRZEBUJE 2 ZBIÓREK ABY MIEĆ 600 W BARWACH CZARODZIEJÓW
 • PATRYK PRZYBOROWSKI POTRZEBUJE 2 PUNKTÓW ABY MIEĆ 800 W BARWACH KOTWICY
 • SZYMON RYŻEK POTRZEBUJE 2 ASYST ABY MIEĆ 50 W BARWACH CZARODZIEJÓW
 • GRACJAN DOBRIAŃSKI POTRZEBUJE 11 PUNKTÓW ABY MIEĆ 200 W BARWACH KOTWICY
 • JAKUB ZALEWSKI POTRZEBUJE 19 PUNKTÓW ABY MIEĆ 300 W BARWACH CZARODZIEJÓWMiejsce

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
Lokalizacja:
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji - Strona WWW
Ulica:
ul. Łopuskiego 38
Kod pocztowy:
78-100
Miejscowość:
Kołobrzeg
Województwo:
Zachodniopomorskie
Kraj:
Poland

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia