nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Zachmurzenie

2°C

Kołobrzeg

Zachmurzenie

Wilgotność: 76%

Wiatr: 25.75 km/h

  • 13 Gru. 2018

    Zachmurzenie 3°C 0°C

  • 14 Gru. 2018

    Pochmurnie 0°C -1°C

A A A
E-mailDrukuj

Regaty Unity Line

Wydarzenie

Tytuł:
Regaty Unity Line
Kiedy:
So, 12. sierpień 2017 - N, 13. sierpień 2017
Kategoria:
Sport
Odsłony
6843

Opis

Ruszają Regaty Unity Line. To już siedemnasta edycja tej prestiżowej imprezy żeglarskiej. W tym roku zyskała imię Piotra Waszczenko - człowieka, który kochał morze i zawsze był z morzem związany. Regaty były potwierdzeniem jego pasji - od 2003 roku, kiedy to objął stanowisko Prezesa Unity Line, aktywnie angażował się w ich organizację.

Niestety przedwczesna śmierć przerwała tę działalność. "Nazwanie Regat Unity Line jego imieniem to podziękowanie za jego zasługi dla tych regat, które w dużym stopniu ukształtował" - zaznacza komandor Piotr Stelmarczyk. Tegoroczne zawody podzielone są na dwa etapy. Pierwszy rozpocznie się 12 sierpnia i obejmie trasę Świnoujście - Kołobrzeg. Jest to tradycyjny odcinek, realizowany (z kilkuletnią przerwą) od początku trwania regat. Drugi wyścig odbędzie się na zmienionej trasie, zamiast - jak do tej pory - kończyć się w Świnoujściu, zatrzyma się wcześniej - w Dziwnowie. To tam 14 sierpnia odbędzie się uroczysty finał.

Ciekawostką jest, iż w tym roku organizatorzy postanowili wrócić do klasy oldtimerów. W tym starciu niewątpliwie gwiazdą będzie najstarszy polski jacht - stujedenastoletni Nadir. Nie zabraknie też stałych ekip, które co roku przybywają na odprawę do Świnoujścia. W rywalizacji wezmą udział m.in. "Lisica" z kapitanem Adamem Lisieckim, "Verano" z kapitanem Markiem Wróblewskim i "Umbriaga" z kapitanem Stanisławem Wondołowskim. Do załogi jachtu "Sharki" dołączą trzej uczestnicy, którzy na początku roku, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy", wylicytowali na nim miejsca. Ogółem zgłoszono 62 jachty z około 250 żeglarzami z Polski i Niemiec.

Warto wspomnieć, że Regaty Unity Line to zarówno atrakcja dla biorących w nich udział żeglarzy, jak i doskonałe widowisko dla publiczności. O ile uczestnicy, aby wziąć udział w zawodach, muszą się zgłosić do 11 sierpnia w Porcie Jachtowym Ośrodka Sportu i Rekreacji "Wyspiarz" w Świnoujściu, o tyle widzowie wystarczy, że zajmą dogodne miejsca na nadbałtyckich plażach, skąd będą mogli obserwować morską rywalizację. Dla kołobrzeskiej publiczności będą dwa morskie widowiska:

  • w dniu 12 sierpnia w godz. 14.00-21.00, godziny mogą się zmienić w zależności od wiatru, w pobliżu molo będzie meta wyścigu Świnoujście - Kołobrzeg
  • w dniu 13 sierpnia, godz. 09.00 start do wyścigu Kołobrzeg - Dziwnów

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia