nieruchomosci
edukacja
dla-przedsiebiorcow
klimatycznykolobrzeg
miasta-partnerskie
organizacje-pozarzadowe
migamy
Pochmurnie

1°C

Kołobrzeg

Pochmurnie

Wilgotność: 59%

Wiatr: 24.14 km/h

 • 03 Sty. 2019

  Breezy 3°C 0°C

 • 04 Sty. 2019

  Pochmurnie 6°C 0°C

A A A

KOŁOBRZESKI BUDŻET OBYWATELSKI

 

 

Prezydent Miasta Anna Mieczkowska skieruje na najbliższą sesję Rady Miasta uchwałę w sprawie zasad i tryb przeprowadzenia procesu Budżetu Obywatelskiego Miasta Kołobrzeg na 2020 rok. Celem projektu jest aktywizacja mieszkańców i zachęcenie do dyskusji na temat potrzeb kołobrzeżan.


Środki Budżetu Obywatelskiego mają służyć podnoszeniu jakości życia w mieście poprzez realizację projektów zainicjowanych przez mieszkańców. Przewidywane korzyści to przede wszystkim współdecydowanie o wydatkowaniu publicznych pieniędzy, które pozwoli poznać nawzajem swoje potrzeby i zmotywuje mieszkańców do wspólnego działania oraz zwiększenie identyfikacji mieszkańców z miejscem zamieszkania.


Kołobrzeski Budżet Obywatelski realizowany był z powodzeniem w latach 2014 -2015. W dwóch edycjach zgłoszono 115 projektów. W pierwszej edycji na Budżet Obywatelski przeznaczono 500 tys., a w drugiej edycji 1 mln złotych.


2014 rok zwycięskie projekty:

 • Przygotowanie budowy promenady i molo z uwzględnieniem wzmocnienia nabrzeża (koncepcja), 704 głosy
 • Fitness na powietrzu ze ścieżką edukacyjno - dendrologiczną, 627 głosy
 • Plac Trzech Pokoleń – miejsce rekreacji na Osiedlu Radzikowo, 626 głosy.


2015 rok zwycięskie projekty:

 • Budowa pętli rowerowej (mobilnego bezpiecznego miasteczka rowerowego) oraz boiska wielofunkcyjnego w ramach projektu Placu Trzech Pokoleń przy ul. Lazurowej, 872 głosy
 • Taras widokowo - wypoczynkowy z zejściem na plażę na zachodnią, 676 głosy
 • Streetworkout Park w Parku im. Stefana Żeromskiego, 540 głosy.


Przewidywana łączna kwota przeznaczona na Budżet Obywatelski Miasta Kołobrzeg w 2020 roku wyniesie 1.000.000 złotych (słownie: jeden milion złotych), z czego 800 tysięcy złotych na projekty infrastrukturalne i 200 tysięcy złotych na projekty społeczne. Każdy mieszkaniec będzie mógł zgłosić jeden projekt na każdą z kategorii, wymagane będzie poparcie projektu przez 15 mieszkańców.


Uprawnionymi do zgłaszania projektów jak i do głosowania będą wszyscy mieszkańcy Kołobrzegu, bez ograniczeń wiekowych. W przypadku osoby niepełnoletniej konieczna będzie zgoda opiekuna prawnego. Projekty, które przejdą pozytywną weryfikację formalną i merytoryczną poddane zostaną pod głosowanie (ocena formalna i merytoryczna będzie dokonana przez urzędników magistratu). Głosować będzie można na jeden projekt z kategorii infrastrukturalnej i jeden z kategorii społecznej. Do realizacji w 2020 roku kierowane będą projekty, które uzyskają kolejno największą liczbę głosów ważnych i mieszczą w puli środków przeznaczonych na daną kategorię, aż do wyczerpania kwoty przeznaczonej na ich finansowanie.

REWITALIZACJA MIASTA

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

Rewitalizacja Miasta Kołobrzeg

zobacz serwis

PORTAL DLA SENIORA

Karta Seniora

Karta Seniora

zobacz serwis

KOŁOBRZESKA ŻEGLUGA PASAŻERSKA

KołobrzeskaŻegluga Pasażerska

Rejsy na Bornholm

zobacz serwis

BAZA ZABYTKÓW

Kołobrzeskie Zabytki

Kołobrzeskie Zabytki

zobacz serwis

KANAŁ YOUTUBE KOŁOBRZEG

Klimatyczny Kołobrzeg 2017
Port Pasażerski
Marina Solna
Kanał Filmowy Youtube Miasta KOłobrzeg

GALERIA FOTO

Kołobrzeg
Kołobrzeg
Inwestycje
Sport
Wydarzenia